Правові стимули в протидії контрабанді зброї і боєприпасів
DOI:
https://doi.org/10.24144/2307-3322.2022.75.2.22Ключові слова:
правові стимули, контрабанда зброї та боєприпасів, інноваційні методи щодо протидії контрабанди зброї та боєприпасівАнотація
У статті зазначено, що контрабанда зброї та боєприпасів є однією з найбільш серйозних загроз безпеці суспільства. Незаконна торгівля зброєю та боєприпасами може призвести до терористичних актів, злочинів та міжнародної нестабільності. Одним із способів протидії контрабанді зброї та боєприпасів є встановлення правових стимулів для запобігання цьому явищу. Один з найбільш ефективних методів протидії контрабанді зброї та боєприпасів - це встановлення жорстких правових стимулів, які допоможуть запобігти торгівлі цими небезпечними товарами. Національні законодавства повинні забезпечити належні процедури, контроль та відповідальність за порушення закону. Встановлення жорстких покарань та інших санкцій може допомогти знизити кількість випадків контрабанди зброї та боєприпасів.
Контрабанда зброї та боєприпасів становить серйозну загрозу безпеці та міжнародній стабільності. Держави та міжнародні організації вживають значних зусиль для протидії цьому явищу. Одним з ефективних інструментів для боротьби з контрабандою зброї є створення правових стимулів для забезпечення дотримання законів, регулювання обігу та зберігання зброї та боєприпасів.
Використання інноваційних методів, таких як штучний інтелект, блокчейн технології та інші, в протидії контрабанді зброї і боєприпасів є важливим правовим стимулом.
Крім того, існує потреба в зміні законодавства, щоб воно було спрямоване на забезпечення більш ефективного регулювання обігу та зберігання зброї та боєприпасів. Це включає в себе регулювання виробництва, імпорту, експорту, транзиту, зберігання та перевезення зброї та боєприпасів. Для досягнення цього метою, держави повинні змінити або доповнити свої законодавчі акти та стандарти на міжнародному рівні. Таким чином, контрабанда зброї та боєприпасів є серйозною загрозою для національної безпеки та глобальної стабільності. Одним з найбільш ефективних методів протидії контрабанді зброї та боєприпасів - це встановлення жорстких правових стимулів, які допоможуть запобігти торгівлі цими небезпечними товарами. Національні законодавства повинні забезпечити належні процедури, контроль та відповідальність за порушення закону. Встановлення жорстких покарань та інших санкцій може допомогти знизити кількість випадків контрабанди зброї та боєприпасів.
Посилання
Звечаровский И.З. Стимулирование в праве: понятие и структурные злементы. Правоведе-ние. 1993.№5.С. 112-117.
Левин О.В. Стимулирование в праве: теоретические и практические аспекти : автореф. дисс. ... канд. юрид. наук : 12.00.01. Н. Новгород, 2006. 26 с.
Лисенков С. Л. Загальна теорія держави і права : навчальний посібник. Київ: Юрисконсульт, 2006. 355 с.
Малько А. В. Стимулы и ограничения в праве. 2-е изд., перераб. и доп. Москва : Юристъ, 2004. 250 с.
Баран А. Правові стимули: теоретико-правові засади. Вісник Національного універ-ситету “Львівська політехніка”. Серія: “Юридичні науки”. № 3 (27). 2020.
Стрельченко О.Г. Заохочення як метод управління у сфері охорони здоров’я : авто-реф. дис. ... канд. юрид. наук : спец. 12.00.07. Київський національний університет внутріш-ніх справ, МВС України. Київ, 2008. 19 с.
Firearms Protocol. URL. https://treaties.un.org/doc/source/recenttexts/18-12_c_e.pdf (дата звернення: 05.02.2023).
Nils Duquet (2021). Targeting gun violence and trafficking in Europe. URL. https://vlaamsvredesinstituut.eu/wp-content/uploads/2021/12/TARGET-OnlineVersion.pdf (дата звернення: 05.02.2023).
Про право на цивільну вогнепальну зброю : проєкт Закону України від 25.06.2021. № 5708. URL. http://w1.c1.rada.gov.ua/ pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72360.
Законодавче підґрунтя права на цивільну зброю. URL. http://lsej.org.ua/4_2022/59.pdf (дата звернення: 05.02.2023).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.