Трудове право Німеччини
DOI:
https://doi.org/10.24144/2307-3322.2025.87.2.11Ключові слова:
трудове право Німеччини, трудові відносини, трудове законодавство, трудовий договір, правове регулюванняАнотація
У площині трудового права досліджується основний трудоправовий закон, який регулює трудові відносини в Німеччині між роботодавцем та працівником. Підкреслюється важливість та основоположність закону, його сфера дії та особливості правового регулювання щодо тієї чи іншої категорії працівників та роботодавців та їх обʾєднань. Особливо звертається увага на те, що трудове законодавство Німеччини є певною частиною цілісної системи цивільного законодавства, яке регулює правові відносини між працівниками та роботодавцями, а також між колективами працівників (профспілками, представниками працівників) та їх партнерами щодо виникнення, зміни та припинення трудових правовідносин. Теоретичне дослідження проводиться з урахуванням базових правових норм, відповідної спеціальної моделі правового регулювання та з урахуванням можливої адаптації до трудового законодавства України до стандартів Європейського Союзу. Наголошується, що трудове законодавство Німеччини – це, перш за все, законодавство у якому йдеться про захист прав працівників, та яке покликане захистити працівників від несправедливих, важких та шкідливих умов праці та водночас надати їм гарантії захисту порушених трудових прав разом з іншими працівниками. Такий підхід законодавця безпосередньо створює належну охорону та захист трудових прав, у тому числі позитивно впливає на трудові відносини, які охоплюються обʾєднаннями (радами працівників, радами персоналу, уповноваженими представниками працівників), міжфірмовими асоціаціаціями (профспілками). Важливо, що базові правила мають обов’язкову юридичну силу на користь захисту співробітників, тобто вони можуть бути скасовані чи обмежені договірними угодами, хоча принцип свободи договору також широко застосовується, та, все ж, типовим для норм трудового законодавства Німеччини є обмеження свободи договорів у вигляді обов’язкових мінімальних стандартів. Звертається увага на те, що багато положень трудового права походять не від законодавчого органу, а обговорюються сторонами колективних переговорів, тому в трудовому праві існує безліч різних рівнів регулювання.
Посилання
Arbeitsrecht. Ein Studienbuch. Löwich M., Caspers G., Klumpp S. 9, neubear. Auflage. Band 4. Verlag C.H.Beck. München. 2017.
Heimarbeit. Von 14.05.1951. Bundesministerium der Justiz. URL: http:www.gesete-im-internet.de/lag.
Michalski L. Arbeitsrecht. Tübingen: Verlagsgruppe Hüthig-Jehle-Rehm, 2008. Auflage: 7. 348 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2025 А. В. Андрушко, М. О. Петренко

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.