Особливості ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) та інформаційно-телекомунікаційної системи на етапі досудового слідства

Автор(и)

  • М. В. Попович доктор філософії, асистент кафедри кримінального права Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Україна

DOI:

https://doi.org/10.24144/2307-3322.2024.85.4.58

Ключові слова:

Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР), інформаційно-телекомунікаційна система, досудове розслідування, реєстр, Офіс Генерального прокурора, слідчий, іКейс

Анотація

У даній роботі розглядаються питання пов’язані з висвітленням проблем, що виникають під час внесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР), а також проблем, що виникають в уповноважених осіб під час його ведення на етапі досудового розслідування. Проаналізовано процес запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування. Наголошено на необхідність вдосконалювати та розширювати функціональні можливості ЄРДР та інформаційно-телекомунікаційної системи. Розглянуто мету утворення Реєстру, його функціональні можливості а також форму ведення ЄРДР.

З’ясовано причини через які Реєстр є критично важливим для досудового слідства, а також хто є суб’єктами правових відносин Реєстру, наголошено, що власником і розпорядником даного Реєстру є держава в особі Офісу Генерального прокурора, а володільцем інформації, що обробляється є Офіс Генерального прокурора.

Досліджено процес Автентифікації у Реєстрі та інформаційно-телекомунікаційній системі, а також підписання електронних документів які здійснюються з використанням особистого ключа та відповідного йому кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, виданого кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг органів прокуратури України, з дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

Проаналізовано особливості обліку кримінальних правопорушень за заявами, повідомленнями, які надійшли до органів прокуратури, досудового розслідування чи дізнання, або щодо виявлених прокурором, слідчим, дізнавачами з інших джерел обставин, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення.

Досліджено ЗУ «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування», та наказ Генерального прокурора від 30.06.2020 № 298 «Про затвердження Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, а також проблеми які виникають під час проведення слідчих (розшукових) дій.

Посилання

Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування: Закон України від 01.06.2021 р. № 1498-IX. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1498-20#Text.

Національне антикорупційне бюро України: звіт за 2023 р. URL: https://reports.nabu.gov.ua/archive/nabu-report-second-half2023/digitalization-1.

Про Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/276/2015#Text.

Столітній А. Концепція електронного кримінального провадження в Україні. Вісник Національної академії прокуратури України. 2018. № 4(56). С. 24–35.

Про затвердження Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0298905-20#Text.

Кримінальний процесуальний к... | від 13.04.2012 № 4651-VI (rada.gov.ua).

Про інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування «іКейс». URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0390886-21#Text.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-25