Проблемні аспекти впливі правової системи на соціальні явища
DOI:
https://doi.org/10.24144/2307-3322.2024.82.1.11Ключові слова:
правові відносини, соціум, соціальна дійсність, державна система, суспільство, державаАнотація
В статті досліджується проблема взаємодії права з іншими соціальними явищами. З одного боку, право може бути використане для захисту інших соціальних явищ, таких як моральні норми, економічні інтереси, культурні цінності, а з іншого - соціальні явища можуть впливати на формування правових норм та правопорядку в суспільстві.
Важливим аспектом дослідження є взаємодія правових норм із такими соціальними явищами як політика, економіка, культура, моральність та інші, а також вплив правових норм на соціальну дійсність та взаємодія різних аспектів життя суспільства.
В статті розглядається проблема співвідношення правової політики з певними соціальними явищами, а також визначається роль права у формуванні соціальної дійсності. Крім цього, автором досліджується проблема регулювання соціальних явищ нормами національного та міжнародного права в контексті соціальних явищ. Розуміння співвідношення права з різними соціальними явищами є важливим для розвитку правової політики в умовах соціальних реалій які постійно змінюються.
Вивчення питання співвідношення права з іншими соціальними явищами дозволяє розуміти причини таких конфліктів та знаходити шляхи вирішення проблем. Розуміння взаємозв’язків права з соціальними явищами важливе для ефективного функціонування правової системи, забезпечення захисту прав та свобод людини, розвитку міжнародного права та правосвідомості.
Знання про цю взаємодію допомагає розуміти тенденції розвитку права як соціального явища, а також соціальних явищ як складових права. Також, розуміння співвідношення права з іншими соціальними явищами є важливим для розвитку міжнародної правової системи та здійснення міжнародного правового співробітництва. У зв’язку зі зростанням глобалізації та міжнародного співробітництва, виникає потреба у розвитку міжнародного права та правових інструментів, що регулюють відносини між різними державами та міжнародними організаціями. Розуміння правових норм та їх взаємозв’язку з соціальними явищами сприяє формуванню високої правової культури в суспільстві та забезпеченню захисту прав та свобод людини.
Посилання
Гольцова О.Є. Соціальне регулювання та правове регулювання – співвідношення понять. Часопис Київського університету права. 2013. № 2. С. 53–57.
Калєніченко Л,І. Соціальна відповідальність як правове явище. Держава та регіони. 2019. № 4 (66). С. 10–16.
Коваленко А.А. Доктринальні погляди на розуміння функцій права. Право і суспільство. 2019. № 1. С. 86–91.
Настасяк І.Ю. Проблемні аспекти ефективності правового впливу. Актуальні питання реформування правової системи України: матер. Х Міжнар. наук. практ. конф. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки (7–8 червня 2013 р.) Луцьк, 2013. С. 75–78.
Рябовол Л.Т. До питання про соціальну цінність права. Право та державне управління. Т. 1. 2019. № 2. С. 30–36.
Старицька О.О. Соціальна сутність права і держави. Філософські та методологічні проблеми права. 2016. № 2 (12). С. 78–88.
Стеценко С., Громадянське суспільство та соціальна держава: проблеми взаємодії. 2019. С. 70–76.
Петровська О.К. Корпоративні норми в регулюванні діяльності інститутів громадянського суспільства. Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: юридичні науки. Т. 30 (69). 2019. № 6. С. 18–22.
Тарахонич Л.А. Поняття соціальних норм та їх ознаки. Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди «Право». Харків: ХНПУ, 2011. Вип. 16. С. 24–30.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 С. Й. Кравчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.