Використання інтерактивних методів навчання під час проведення практичних занять з вогневої підготовки

Автор(и)

  • Є.О. Зеленський старший викладач кафедри тактико-спеціальної підготовки Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Україна https://orcid.org/0000-0002-5345-1513
  • Р.В. Задорожня курсантка 4-го курсу Навчально-наукового інституту права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Україна
  • Н.О. Фісун курсантка 4-го курсу Навчально-наукового інституту права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Україна

DOI:

https://doi.org/10.24144/2307-3322.2023.80.2.21

Ключові слова:

вогнева підготовка, поліцейський, інтегральне навчання, практичні заняття, методи навчання, інтерактивні методи

Анотація

У цій статті досліджується використання інтерактивних методів навчання під час проведення практичних занять з вогневої підготовки. Розглянуто ефективність і практичні переваги викори­стання сучасних технологій та інтерактивних підходів для підвищення навчального процесу у правоохоронній діяльності. Проаналізовано результати досліджень та приклади успішного впро­вадження інтерактивних методів навчання під час вогневої підготовки, що сприяє покращенню навичок та знань майбутніх правоохоронців.

У статті також розглядаються різні інструменти та технології, що можуть бути використані для інтерактивного навчання з вогневої підготовки, такі як віртуальна реальність, симулятори стрільбищ та системи моніторингу навичок. Висвітлюється важливість залучення військових до активної участі в навчальному процесі, а також взаємодія між викладачами та правоохоронцями під час навчання. Описані практичні рекомендації щодо впровадження інтерактивних методів навчання в контексті вогневої підготовки для досягнення більш високого рівня підготовки та ефективності військових операцій.

Проаналізовано підходи до інтерактивного навчання, такі як симуляції, ігри, віртуальна ре­альність, практичні вправи та змагання, зокрема їх переваги у сприянні навику та знанням во­гнепальної зброї. Дослідження описує взаємодію учасників під час інтерактивних занять, наго­лошуючи на ролі співпраці та взаємодії в навчальному процесі. Також розглядається вплив цих методів на покращення розуміння матеріалу та забезпечення ефективного навчання. Результати дослідження є вагомим внеском у розуміння та використання інтерактивних методів навчання у сфері вогневої підготовки, підкреслюючи їх важливість для підвищення ефективності та інтересу до навчання, а також покращення навичок у цій галузі.

Ці інтерактивні методи сприяють підвищенню ефективності навчання та практичного засто­сування навичок вогневої підготовки, забезпечуючи краще засвоєння матеріалу та підготовку до реальних ситуацій.

Посилання

Основи вогневої підготовки: навч. посіб. / М.М. Удянський, І.О. Толкунов, О.О. Бондаренко, В.В. Матухно, В.М. Олекса. Харків: НУЦЗУ, 2020. 147 с.

Гарбузов О.А., Меленті Є.О., Пономарьов В.О. Вогнева підготовка: довід. Харків: Інститут підготовки юридичних кадрів для СБ України Національного юридичного університета ім. Ярослава Мудрого, 2017. 212 с.

Жбанчик А.В., Комісаров О.Г., Тимофєєв В.П. Вогнева підготовка: навч.-метод. посіб. Дніпро: ДДУВС, 2017. 149 с.

Курс стрільб зі стрілецької зброї та бойових машин (КС СЗ і БМ), затверджений наказом ГШ ЗСУ від 17.04.2018 р. № 160.

Туртаєв Ю.В. Стрілецька зброя та вогнева підготовка. Частина І. Озброєння підрозділів Збройних сил України: навч. посіб. Миколаїв: МНУ імені В.О. Сухомлинського, 2017. 218 с

Наточий А.Д. Шляхи вдосконалення та модернізації процесу вогневої підготовки працівників Національної поліції України. Правові аспекти застосування прийомів рукопашного бою при силовому затриманні та проблемні питання надання домедичної допомоги: матеріали Всеукр. круглого столу (м. Дніпро, 05.02.2021). Дніпро: ДДУВС, 2021. С. 120-122.

Мислива О.О., Бодирєв Д.А. Вогнева підготовка: інновації vs традиції. Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. 2021. № 1. C. 23-28.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-01-20

Номер

Розділ

Розділ 9. Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність