Провадження у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції: правова основа та шляхи її тлумачення для її наближення до найкращих міжнародних стандартів та зарубіжного досвіду
DOI:
https://doi.org/10.24144/2307-3322.2021.68.28Ключові слова:
початок розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, провадження у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, процедурні гарантії у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, тлумачення законодавства про захист економічної конкуренціїАнотація
Відзначається, що передбачений законодавством України порядок розслідування та розгляду справ про порушення законодавства про захист конкуренції значною мірою узгоджується з найкращими міжнародними стандартами. Водночас, автором обґрунтовується висновок про те, що для забезпечення належного дотримання антимонопольними органами процедурних прав суб’єктів господарювання та посилення потенціалу антимонопольних органів щодо ефективного правозастосування та ухвалення справедливого рішення по суті справи є підстави рекомендувати їм тлумачити положення про право суб’єктів господарювання на ознайомлення з матеріалами справи та на подання доказів і пояснень як таке, що вимагає від антимонопольних органів, викласти у розпорядженні про початок розгляду справи про порушення законодавства про захист конкуренції, зокрема, фактичні обставини, що вказують на вчинення суб’єктом господарювання антиконкурентного правопорушення; правову кваліфікацію відповідного антиконкурентного правопорушення, попередню версію рішення по суті справи, яке орган з питань конкуренції має підстави вважати законним та обґрунтованим, якщо факти справи виявляться такими, що відповідають припущенням органу з питань конкуренції, повідомлення про конкретну дату, час та місце проведення слухання для дослідження матеріалів справи. Також, вкрай важливим є надання особам, які беруть участь у справі, розумного проміжку часу з урахуванням обсягу матеріалів справи та складності питань для ознайомлення зі справою та подання ними пояснень та доказів, щоб вони мали достатньо можливостей для формування та висловлення перед компетентним антимонопольним органом їх позиції для її врахування в обґрунтуванні остаточного рішення у справі.
Посилання
International Chamber of Commerce (2017). Effective Procedural Safeguards in Competition Law Enforcement Proceedings. 10 p. URL: https://iccwbo.org/publication/icc-effective-procedural-safeguards-competition-law-enforcement- proceedings/.
Directive (EU) 2019/1 of the European Parliament and of the Council of 11 December 2018 to empower the competition authorities of the Member States to be more effective enforcers and to ensure the proper functioning of the internal market (PE/42/2018/REV/1). URL: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A32019L0001.
Про захист економічної конкуренції : Закон України від 11 січня 2001 року № 2210-III. Дата оновлення: 13 лютого 2021 року. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2210-14/conv#n128.
US Electronic Code of Federal Regulations. Title 16: Commercial Practices. Part 3 – Rules of practice for adjudicative proceedings. URL: https://www.ecfr.gov/cgi-bin/text-idx?SID=5df1bc7cf483ff8b122915c823950860&mc=true&node=sp16.1.3.b&rgn=div6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.